GEOMETRIA 3D - Automiran

Przejdź do treści
Geometria kół 3D

Jeśli stwierdzimy, że geometria kół w naszym samochodzie jest niepoprawna, nie powinniśmy zwlekać z udaniem się do odpowiedniego serwisu. Dalsza jazda samochodem w takim stanie będzie bardzo niebezpieczna. Szybsze zużycie opon to tylko najniższa cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za zignorowanie symptomów, jakie wysyła nam układ kierowniczy.
Oprócz niej narażamy się na zwiększone niebezpieczeństwo wypadku drogowego, spowodowanego znacznym pogorszeniem precyzji układu jezdnego. Samochód będzie mniej stabilnie pokonywał zakręty i gorzej hamował (mniejsza powierzchnia styczna opony z nawierzchnią).
Ponadto znacznie wzrośnie tempo zużywania się elementów odpowiedzialnych za prawidłową pracę układu kierowniczego (drążki kierownicze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, maglownica). Jak zatem widzimy, zwlekanie z interwencją jest kosztowne i niebezpieczne. A jakie są najczęstsze objawy problemów z geometrią?
  • Przekrzywiona kierownica – jedziemy prosto, a kierownica jest nieznacznie, lub mocno skręcona w jedną stronę, kiedy ją wyprostujemy, to skręcamy,
  • “Ściąganie samochodu na boki” podczas jazdy,
  • Wibracje, odczuwalne na kierownicy,
  • Odczuwalne różnice pomiędzy skręcanie w lewo a skręcaniem w prawo,
  • Gorsza reakcja pojazdu na skręty kierownicą

Geometria 3D
W odróżnieniu od zbieżności, pomiar geometrii 3D pozwala w trójwymiarze zobrazować ustawienie kół we wszystkich płaszczyznach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, wysokiej jakości kamer możliwe jest jednoczesne zmierzenie rozstawu osi, kątów w pionie i poziomie, a także rozstawu kół.
Mechanik otrzymuje wyniki badania aż do 32 parametrów, które porównywane są z wartościami katalogowymi. Jeśli stwierdzony jest brak symetrii, otrzymuje on dokładne wytyczne, którą płaszczyznę należy skorygować. Dokonywana jest również analiza, wskazująca dlaczego wyniki są nienormatywne – być może nastąpiło uszkodzenie i niezbędna jest wymiana jakiegoś elementu. Zazwyczaj pomiary wykonywane w tej technologii przebiegają bardzo szybko, co wpływa również na szybsze wykonanie regulacji.
Regularna kontrola stanu geometrii znacznie zwiększy nasze bezpieczeństwo, jak i żywotność poszczególnych elementów, co wyeliminuje potrzebę kosztownych napraw. Zaleca się profilaktycznie raz w roku dokonać takiego przeglądu, co nie jest zbytnim obciążeniem, szczególnie porównując z korzyściami.

USTAWIANIE GEOMETRII W 3D !!! NOWOCZESNE URZĄDZENIE POZWALA NA DOKŁADNĄ REGULACJĘ ZBIEŻNOŚCI I POCHYLENIA KÓŁ!!!!!
MUSISZ USTAWIĆ GEOMETRIĘ PO WYMIANIE CZĘŚCI? ZAPRASZAMY DO NAS!
NIE MASZ PEWNOŚCI CZY ZAWIESZENIE W TWOIM AUCIE JEST W PORZĄDKU? PRZYJEDŹ, SPRAWDZIMY JEGO STAN
74 842 45 21
AUTO MIRAN WAŁBRZYCH, UL.CHROBREGO 14
tel. 748 477 521, 748 422 127
Email: automiran@automiran.com.pl
Wróć do spisu treści